+48 091 44-27-200
+48 091 44-27-213

CERTYFIKAT "SZPITAL BEZ BÓLU"

Miło nam Państwa poinformować, że Specjalistyczny Szpital im. prof. Alfreda Sokołowskiego ponownie otrzymał Certyfikat „Szpital bez bólu”.

Uzyskanie przez szpital lub oddział certyfikatu „Szpital bez bólu” jest ważną informacją dla pacjenta, że w danym szpitalu / na danym oddziale uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia.

Przyznawanie certyfikatów „Szpital bez bólu” ma za zadanie promocję najwyższych standardów i podniesienie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Polskie Towarzystwo Badania Bólu  oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne(PTBB) zainicjowało program „Szpital bez bólu”, który polega na nadawaniu certyfikatu „Szpital bez bólu” szpitalom i oddziałom, które spełnią określone kryteria i przez to przyczynią się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Właściwe uśmierzanie bólu po zabiegach wpływa na zmniejszenie częstości występowania przetrwałego bólu pooperacyjnego, który stanowi poważny problem ekonomiczny i społeczny.

certyfikat bol.pdf